Hizmetlerimiz

ŞANZIMAN ARIZA TESPİTİ

Her Türlü Aracın Şanzıman Arıza Tespiti Yapılır.

ŞANZIMAN BEYİN TAMİRİ

Bir iletim kontrol ünitesi veya ecu beyin modern elektronik otomatik şanzıman kontrol eden bir cihazdır.

Bir beyin genellikle aracın sensörleri yanı sıra nasıl ve ne zaman optimum performans, yakıt ekonomisi ve vites değiştirme kalitesi için araç vites değiştirmek için hesaplamak için Motor Kontrol Ünitesi tarafından sağlanan verileri kullanır.

ŞANZIMAN TAMİR

Şanzıman; Motorun ürettiği gücü çeşitli dişliler yardımıyla, farklı tork değerleriyle tekerleklere aktaran parça ve parçalar dizisidir.

ŞANZIMAN TAMİR REVİZYON

Araçların en önemli organlarından birisi olan şanzımanlar gerek hız gerekse tork miktarını araçlarda sağlamaktadır. Bu amaçla bakımının düzenli olarak yapılması önemli bir konu olmaktadır.

ŞANZIMAN YAĞ FİLTRE BAKIMI

Motorunuz, farklı bileşenleri yağlamak ve aşınmaya ve korozyona karşı korumak için yağa ihtiyaç duyduğu gibi, şanzıman da şanzıman sıvısı denilen özel akışkanla yağlanır. Uygun şanzıman yağı seviyesinin korunması, şanzımanını düzgün bir şekilde kaymasını ve aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak açısından önemlidir.

ŞANZIMAN YEDEK PARÇALAR

TAM OTOMATİK VİTES TAMİRİ

Tam otomatik şanzıman yapısı, temelde insan kontrolü dışında, aracın yük ve yol durumuna uygun olarak kendi kendine vites değişimi yapan sistemin adıdır. Otomatik vitesli araçlarda, manuel kontrol ortadan kalktığı için araçta debriyaj pedalı ve kullanılabilir durumda, manuel bir vites kolu bulunmuyor.

TRİPTONİK VİTES TAMİRİ

Triptronik vitesli bir araçta sürücü dilerse otomatik olan vitesi manuel konuma getirebilir ve vites değiştirme işlemini kendi yapabilir. Yani aracı otomatik viteste manuel vites moduna geçirebilmektedir.

YARI OTOMATİK VİTES TAMİRİ

Otomobile hareket verebilmek için motora iletilen enerjinin tekerleklere aktarılması sırasında çarkların yardımı ile ne kadar güç verilmesi gerektiğini ayarlayan parçadır. Vitesi her değiştirdiğinizde tekerleklere verdiğiniz güç değişir. Bu işlem sürücü tarafından vites kolu ve debriyaj yardımı ile manuel olarak yapılır.